V tomto module gadget sa vyskytla chyba

sobota 15. októbra 2011

O tom, čo (ne)stojí za zmienku..:)

Prvý týždeň v Lisabone sme v podstate ani nestrávili v Lisabone, aký oxymorón?! 
Strávili sme ho v časti na okraji mesta zvanej Cascais, ktorá je takisto známa pre svoje pláže a vďaka svojej skvelej lokalite tu býva 300-500 (čítaj tristo päťsto= veľa) portugalských aj zahraničných hviezd a hviezdičiek a suprstár a talentov a ja neviem čo ešte. 
Popri hľadaní správneho bytu (šitého na našu mieru) sme sa párkrát poriadne typicky moldavsko- ukrajinsko- rusko najedli a napili, zoznámili sa s celou perepuťou známych aj neznámych rodiny u kt. sme žili a hlavne robili sme dokopy nič :D. 
Rodina, ktorej sme teda dočasne boli i my členkami, bola veľmi východoeurópskeho rázu :D - od ukrajinčiny hovorenej v domácnosti, cez rodinné tradície (2hod. skypeovania s babičkou denne) až po neskoré mäsité večere. Okrem tehotnej mamči a tatka kamionistu, tu bol ešte 19 ročný Sergej- začínajúci model, závislý na PC hrách a 5 ročná rozkošná Ana Sofía. 
Po týždni sme akosi vydedukovali, že trávime viac času doma ako vonku, že viac umývame riady ako si hľadáme byt, a tak sme sa rozhodli zintenzívniť naše pátranie a čo najskôr ísť do centra diania- do centra Lisabonu.
Po 7 dňoch hľadania sa nám konečne pošťastilo...našli sme byt, ako som už spomínala, kde žije aspoň jeden zástupca každej krajiny- celá budova (vlastne dve) su prenajaté erasmus študentmi- v našom prípade sme tu teda my dve s Júliou- maďarská Slovenka a ukrajinská Češka (:D) a v ďalších priestoroch Brazílčan (veľmi veľmi moja krvná skupina), Francúz (veľmi veľmi zvláštny a zaujímavý človek) a zvyšok Španieli (veľmi veľa všetkého!). Na moje prekvapenie uvítacie párty nebolo nutné ani organizovať, prišli nejak tak samé. Ale o párty o tom potom... Škola a párty v ďalších priečinkoch..:) klikajte, sledujte!

P.s.: V prílohe Vám posielam Julču natočenú skrytou kamerou, ako si cvičí tanečky.. ! ( Za toto ma inak zabije!)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára