V tomto module gadget sa vyskytla chyba

pondelok 10. októbra 2011

Začiatky sú ťažké...vždy a všade!


Tak teda... 20. septembra sme pomaly a neisto dorazili do Lisabonu.

Na tento deň nezabudnem asi nikdy. Prečo?!... Čítajte pozorne a učte sa z mojej hlúposti..


V beznádejnej situácii sme si našli v Porte na stránke krásny byt za, povedzme slušnú cenu a nie veľmi ďaleko od centra mesta. Dôkaz toho, že zúfalí ľudia robia zúfalé činy sa črtá v nasledujúcich riadkoch... Samozrejme ako najväčšie sliepky sme sa s majiteľkou dohodli na podmienkach, zaplatili sme vstupnú čiastku a čakali na kľúče...


A od tohto momentu sa to len sypalo a zhoršovalo čím ďalej, tým viac.

V Porte nám oznámili, že už nemôžeme ostať ani o jednu noc dlhšie, a tak sme sa zrazu všetci namiesto plánovaného odchodu v sobotu, museli vysťahovať už v piatok.

Všetci erazmáci na trávniku pred univerzitou s pobalenými kuframi a už neplatným heslom na wi-fi, sa vo chvíli najväčšieho zúfalstva zmohli iba na jedno, a to piť pravé lacné portské!..:)

Tak sme teda neplánovane ostali na noc u kamarátky a konečne sme sa aj pripojili na internet. A tu máme ďalšiu chvíľku najväčšieho zúfalstva, prosím pekne.

Po chvíli pátrania po kľúčoch, ktoré nám mali doraziť a nedorazili, sme prišli na to, že majiteľka neexistuje, že ani byt v kt. sme mali bývať neexistuje a teda že údajná majiteľka si momentálne za naše peniaze asi najskôr momentálne užíva niekde na Bali.

Takže... prišli sme do Lisabonu s vedomím, že nemáme kde ostať, prespať, uvariť si teplé jedlo. Príjemné, že?!

Nakoniec, tak ako vždy a všade , aj tu extisujú dobrí ľudia, ktorí nám po asi stovke telefonátov ponúkli svoj byt aspoň dočasne, kým si nájdeme niečo poriadne.

Po týždennom hľadaní sme teda našli NIEČO- byt s hŕbou veselých spolubývajúcich erasmujúcich študentov zo všetkých kútov sveta, prevažne Španieli (JEDNA INVÁZIA), Francúzi, Taliani, Nemci, Brazílčan(ia), Česi. Slovák ani jeden, čo ma už vôbec neprekvapuje:D A tu končím prvú, nie veľmi šťastnú kapitolu...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára